Šulinių renovacija

Šulinių renovacija

Didžiausia šulinių pažeidimų priežastis, su kuria susiduriame, yra nuotekų agresyvumas. Naujausios betono konstrukcijos ir skiedinių sistemos, naudojamos šuliniams ir vamzdžių sistemoms statyti, yra atsparios rūgštinei aplinkai iki pH ne mažesnio kaip 5. Žemiau šios ribos reikalinga papildoma apsauga. Sumažinus pH vertę nuo 5 iki pH4, rūgštinės aplinkos agresyvumas jau padidėja 10 kartų.

Dirbame su patikrintais Vokietijos bendrovės HERMES TECHNOLOGIE cementais.

Visas procesas atliekamas naudojant visiškai automatinę įrangą. Pirmasis etapas – gręžinio gylio programavimas, kai prietaisas kiekvieną gręžinio sekciją valo aukštu slėgiu 5 cm intervalais. Tada barstomoji galvutė užtepa pirmąjį apsauginio cemento – KS1 – sluoksnį.

Jei šuliniuose yra didelė sieros vandenilio koncentracija, tepame dar vieną apsauginį sluoksnį – KS2bL.

TINKAMAS DARBO APIMTIES PASIRINKIMAS.

Šulinių remonto apimtis priklauso nuo jų būklės pablogėjimo laipsnio. Nuo pažeistų šulinių pakopų, ertmių kinetose, gruntinio vandens prasiskverbimo, įtrūkimų – visa tai turi būti galutinai sutvarkyta ir užsandarinta. Šulinių atstatymą sudaro šulinio vidinės dalies išklojimas nauja cementine danga, kuri yra atspari nuotekų agresyvumui ir 100 proc. sandari.

DARBO ETAPAI

Pirmasis remonto etapas – šulinio valymas aukštu 400 barų slėgiu, taip pašalinant maždaug 5-10 mm storio senojo betono sluoksnį. Taip gaunamas švarus ir apkrovas išlaikantis pagrindas, kuris užtikrina tvirtą ir ilgaamžį sukibimą su renovuojamomis dangomis.

Kitas dalykas – uždaryti požeminio vandens nutekėjimą ir infiltraciją, kurie atsiranda šulinio konstrukcijoje. Jei gruntas turi didelių nelygumų, išdaužų ar ertmių, jas reikia užpildyti, kad būtų suformuotas pradinės formos gruntas.

APSAUGINIS SLUOKSNIS-Ks1

Paskirstymo galvutė dirba užprogramuotu kiekiu, kad susidarytų norimo storio cemento sluoksnis. Dirbdama ji keičia barstymo kryptį, kad susidariusi danga būtų tankesnė. Apsauginis sluoksnis užtepamas maždaug 10-25 mm storio pagal poreikį. Taip suformuota danga visiškai apsaugo nuo gruntinio vandens infiltracijos ir nuotekų agresyvumo. Baigiamasis etapas – naujų šulinių pakopų įrengimas.

Sluoksnis atsparus aplinkai nuo pH 3,5 ir daugiau.

APSAUGINIS SLUOKSNIS – KS2BL

Kad galėtume apsaugoti šulinių, siurblinių ar išsiplėtimo šulinių sienas, naudojame papildomą sluoksnį, atsparų didelei sieros vandenilio koncentracijai.

Šulinių renovacija 4 well

Tai naujoviška Europos masto technologija. Ją sudaro šulinių atnaujinimas specialiu pamušalu, įmirkytu epoksidinėje dervoje.

Medžiagą sudaro PVC dengtas veltinis ir stiklo dembliai, kurie sutvirtina remontuojamo šulinio sieneles. Medžiagos storis kiekvienam šuliniui parenkamas individualiai, atsižvelgiant į nustatytus pažeidimus ir koroziją bei gruntinio vandens lygį.

Pirmiausia šulinį reikia išvalyti aukštu slėgiu, užpildyti ertmes, išpjauti laiptelius ir išsikišusias jungtis.

Prieš kurdami naują gręžinį, jį nuskenuojame ir galiausiai gauname visą 3D taškų debesį. Remdamiesi juo, galime tiksliai pasisiūti naują šulinį, kuris puikiai derės prie esamo objekto. Taip susiūtas šulinys yra visiškai sandarus, turi savo dugną, šliuzus ir saugyklą.

Jau statybvietėje šią medžiagą mirkome epoksidinėje dervoje ir montuojame į šulinį. Sukalibravę ir įsitikinę, kad ji prilimpa prie kiekvienos sienelės, įpurškiame garų ir taip laikome 1 valandą. Po šio laiko šulinys turi naują, kietą paviršių.

Epoksidinė derva suteikia mums tikrumą, kad klijuojame prie šulinio sienelės. Jos perteklius patenka į bet kokį nuotėkį. Po sukietėjimo mums belieka išpjauti dugne esančias įleidimo ir išleidimo angas, taip pat visas jungtis.

Tokiu būdu pagamintas renovacijos elementas be jungčių yra monolitas, atsparus didelei sieros vandenilio koncentracijai.

Statomas naujas gręžinys, kurio tvirtumas ir atsparumas korozijai yra didesni.