Epoksidinės dervos

Epoksidinės dervos

Tipiniai kanalizacijos defektai yra nesandarios jungtys, šaknų apaugimas ir įtrūkimai. Nuotekų eksfiltracija ir visi nesandarumai kelia pavojų požeminiam vandeniui ir daro neigiamą poveikį nuotekų valymo įrenginių efektyvumui. Kanalizacijos tinklų remontas kasimo metodais paprastai susijęs su sunkia įranga, didelėmis statybvietėmis ir didelėmis remonto išlaidomis.

Ekologija

Savo veikloje pasirinkome ekologiškus sprendimus, todėl pasirinkome epoksidinėse dervose mirkytas rankovių renovacijos sistemas. Jos pasižymi padidintu atsparumu cheminėms medžiagoms, visų pirma korozinėms medžiagoms ir tirpikliams. Paliečiamas privalumas – jų pritaikomumas esant aukštesnei nuotekų temperatūrai. Epoksidinės dervos pasižymi dideliu mechaniniu atsparumu gniuždymui ir tempimui bei labai geru sukibimu su daugeliu medžiagų.

Fizikiniai ir cheminiai parametrai
Atsparumas cheminėms medžiagoms pH 2-9
Atsparumas nuosėdoms TAIP
Atsparumas nuotekų temperatūrai 60 °C

Be to, epoksidinės medžiagos sudėtyje nėra kancerogeninio stireno, kaip poliesterio dervos. Mūsų dervos yra bekvapės, nekenkiame aplinkai, o renovuojant sekciją gyventojai nejaučia aštraus kvapo savo namuose, kaip kad būna naudojant kitas dervas.

E modulis 3240 Mpa Skersmens diapazonas: DN150 – DN800
Rankovės apdorojimo laikas: 10 val. 3 mm – 24 mm
Kietėjimo laikas 80 °C temperatūroje: 2 val. atkaitinimas: garais arba vandeniu

Visiškas susiejimas

Epoksidinė derva, įsiskverbdama į ortakio plyšius ir nesandarumus bei stipriai prilipdydama įdėklą prie vamzdžio sienelės, gerokai padidina ortakio tvirtumą. Ne visos rinkoje esančios sistemos yra sudėtinės. Dėl tirpiklių garavimo daugelį įdėklų ant vamzdžių galima dengti tik naudojant apsauginę vadinamųjų prelinerių plėvelę, o tai neleidžia įdėklui visiškai sukibti su esamu vamzdžiu. Tik įvorių sistemos be tokios skiriamosios plėvelės, veikiamos vandens stulpo slėgio, prisispaudžia prie sienos ir susijungia su remontuojamu vamzdžiu per visą jo ilgį.

Įtrūkimai ir nutekėjimai

Todėl esamus įtrūkimus ir nesandarias siūles galima užpildyti greitai reaguojančia derva. Taip įtrūkimai visam laikui užsandarinami ir užkertamas kelias tolesniam gruntinio vandens ir šaknų skverbimuisi. Be nuolatinio užklijavimo, taip pat egzistuoja įvorės priklijavimo prie esamo vamzdžio reiškinys, todėl gerokai pagerėja suremontuoto kanalizacijos vamzdžio statinės savybės. Priklausomai nuo pasirinkto dervos kietėjimo greičio, jau po kelių valandų sutvarkytą atkarpą galima vėl naudoti.

Įrengimas

Ne kitaip yra ir su sąlyga, kad naudojamos aplinkai nekenksmingos epoksidinės dervos. Pirmiausia visą atkuriamą ruožą reikia išvalyti dideliu slėgiu specialia valymo priemone. Atsitrenkusio betono vietos ir išsikišusios kitos kliūtys pašalinamos naudojant frezavimo robotą. Tada įvorė supjaustoma reikiamo ilgio ir įmirkoma epoksidinėje dervoje impregnavimo priekaboje. Ingredientai maišomi naudojant tiksliuosius maišytuvus, kuriuos valdo kompiuteris. Kitas žingsnis rankovės išvyniojimas į kanalą naudojant vandens kolonėlę ir kaitinant ją iki 80 laipsnių C temperatūros. Jau po 2 valandų pasiekiamas rankovės kietumas. Kitas etapas atvėsinti vandens masę iki 20 laipsnių ir supjaustyti įvorėse rankovę.